Connections
Postings
Image
Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği

Galatasaray Üniversitesi, kuruluşundan bugüne kadar geçen kısa sürede seçkin öğrencileri, öğretim üyeleri ve mezunlarıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olmayı başarmıştır. Üniversitemizin başarılarının artarak devam edebilmesi için tüm mezunlarına önemli görevler düşmektedir. Bu sorumluluk bilinciyle hareket eden GSÜMED'nin misyonu: Mezunları birbirleriyle sürekli bağlantı içinde tutarak bir birliktelik oluşturmak, Bu birlikteliğin yaratacağı sinerji ve gücü, ülkemize ve tüm Galatasaray Camiası'na faydalı olacak şekilde yönetip kullanmak, Galatasaray Üniversitesi'nin dünyanın önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından biri konumuna gelmesine katkıda bulunmaktır.

İlkelerimiz

Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği; sevgi, saygı ve dayanışma ilkelerinin temelini oluşturduğu,

  • Çağdaş,
  • Demokratik,
  • Şeffaf,
  • Paylaşımcı,
  • Sosyal sorumluluk sahibi 

bir yönetim anlayışını benimsemiştir.

Kuruluş

Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği'nin kurulmasına yönelik çalışmalar 22 Haziran 2001 tarihinde GSÜ 2000 yılı mezunları elektronik posta grubuna gönderilen bir duyuru ile başladı. Duyurunun diğer mezun gruplarına da iletilmesinin ardından 9 Eylül 2001 Pazar günü Yıldız Parkı'nda gerçekleştirilen ilk toplantıda derneğin başlıca amaçlarının mezunlar arasındaki birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, mezunlar, üniversite ve üniversite öğrencileriyle ilişkilerin geliştirilmesi ile üniversitenin tanıtımının yapılması olduğu belirlendi. Bu amaçlar doğrultusunda sürdürülen çalışmalar sonucunda meydana gelen tüzüğün onaylanmasıyla 27 Ağustos 2002 tarihinde Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği resmen kurulmuş oldu.

Yaklaşık 1 yıl süren kuruluş çalışmaları boyunca resmi girişimlerin yanısıra, üye ve çalışan sayısını arttırmak amacıyla 26 Mayıs 2002 tarihinde GSÜ Mezunlar Günü ve 21 Eylül 2002 tarihinde GSÜ Mezunlar Derneği Kuruluş Gecesi etkinlikleri düzenlendi. 12 Ocak 2003 tarihinde gerçekleştirilen ilk Genel Kurul'da derneğin bundan sonraki 2 sene boyunca yönetimini, denetimini ve yürütmesini üstlenecek kurullar belirlendi ve dernek kuruluşu böylece tamamlanmış oldu.

2002-2004 döneminde dernek yönetimi, Başkan Murat Gün'ün kurmuş olduğu kurul ve komitelerle ilk çalışmalarını gerçekleştirdi. Daha sonra sırasıyla Ahmet Çizer, Burç Kılıçer, Bayram Kaymak, Ozan Karaduman yönetimleri dernekte hatırı sayılır hizmetler gerçekleştirdiler. Şu an ise Elif Uzuner yönetimindeki GSÜMED Kurul ve Komiteleri, çalışmalarına devam ediyor.

Loading